Halıda Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır

Halıda Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır
Hakkımızda

Halıda Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır

* Beyaz ve desensiz bir kağıt havluya, temiz bir beze veya pamuğa, aseton içeren oje çıkarıcısı dökün. Bu işlemin, aseton içermeyen oje çıkarıcı ile yapılması daha güvenli, ama etkisi daha azdır. * Aseton içeren oje çıkarıcı ile ıslatılmış olan havluyu, halıdaki oje lekesinin üzerinde ovmadan bastırarak tamponlayın.

* Havlu veya kullandığınız malzeme, oje lekesini emdikçe ara sıra değiştirin ve işlemi tekrarlayın. * Bir çay kaşığı ağartıcı içermeyen deterjanı bir bardak ılık suyla karıştırın. * Bu karışımı, yeni bir kağıt havlu veya benzeri bir malzemeye emdirdikten sonra kağıt havluyu halı veya koltuktaki oje lekesi üzerinde basınçla tamponlayın ve oje lekesinin emilmesini sağlayın. * Daha sonra olabildiğince az, temiz ve ılık su kullanarak halının oje lekesi için müdahele ettiğiniz bölümünü durulayın. * Son olarak halı üzerinde kalan nemi, kuru ve temiz bir beyaz havluyla bastırarak alın.

* Halı kuruduktan sonra halının tamamını süpürerek eski formuna gelmesini sağlayabilirsiniz. Halınızda ki eski ve kurumuş oje lekesini çıkarmak da mümkün olabilir: * Önce, bir kaşık veya küt ağızlı bir bıçak kullanarak ojenin fazlasını mümkün olduğunca halıdan dikkatlice kazıyın. Etrafa yayılan küçük oje kırıntıları olursa elektrik süpürgesi kullanarak vakumlayın. * Bir önceki oje lekesi çıkarma uygulamasında anlatılan işlemleri sırasıyla uygulayın.

Bu İnternet Sitesinin Web Tasarım, Yazılım ve Google Çalışmaları Elazığ PERS Web Tasarım Tarafından Yapılmaktadır.