Halı Yıkamadan Geçen Sağlık

Halı Yıkamadan Geçen Sağlık
Hakkımızda

Ekrem Halı Yıkama

HALI YIKAMADAN GEÇEN SAĞLIK! İçinde bulunduğumuz yaz aylarında artış gösterse de, aslında kadınların hayatının en büyük parçası temizlik. Halı yıkama, koltuk yıkama, Stor perde yıkama, cam, kapı özetle evde ne var ne yoksa bu telaştan nasibini alıyor. Evde gösterilen bu ummalı çalışmadaki en büyük sorunlardan biri, halı yıkama ve koltuk temizliği! Temizlenmesi büyük sorun teşkil eden bu eşyalar için kalitenin ucuza pazarlandığı bir sistem olmadığını göz ardı eden hanımlar, hem ucuz hem de kaliteli bir hizmet arayışına girmeye başlarlar.

“Kimyasallar halının derinine işler” “İleri teknolojik donanıma sahip merkezimizde yıkanan halılar için kullanılan şampuan Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Bu konunun önemle altını çizmemizin sebebiyse halıların derinine nüfuz eden kimyasalların sağlığı ciddi derece tehdit etmesidir. Kimi zaman çocuklarımızın koşturup, debelendiği; bizlerin güven içerisinde üzerinde dolaştığımız halılar sağlığımızı bu denli etkiler. Sağlıklı bir hayat sürebilmek için ev ortamının havasının temizliğine “Halılar hava temizliğine olumlu ve olumsuz katkıda bulunabilirler. Halı temizliği usulüne uygun yapılmazsa tedavisi zor, uzun süreli problemlere neden olabilir. Halı yıkamada kullanılan bazı kimyasal maddeler, iyi arınmadığı takdirde ev ortamında havaya karışabilir ve bu kimyasal maddelere duyarlı olan insanlarda ciddi sıkıntılara yol açabilir.”

“Kalitenin bir bedeli olmalıdır” Ev ortamında gösterilen bütün çabaya rağmen gerekli temizliğin ve hijyenin sağlanamayacağının “Bilgisayar destekli tam otomatik makinalarda 10 fırça, basınçlı su ve Sağlık Bakanlığı onaylı şampuanlarımızla, altı ve üstü çift taraflı yıkanan halılar, durulama ve sıkma işlemlerinden de geçtikten sonra tamamen kapalı ve yalıtımlı ortamda kurutularak sağlık bilgisi ve kalite standartları göz önünde bulundurularak teslim edilir.” Yıkanan halılar iyi kurutulmadan hemen paketlenerek evlere getirilir ve nemli bir halde serilirse, bazı bakteri ve organik maddelerin çoğalabildiğini “Bu mantar ve bakterilerin bir takım toksinleri ortama salınabilir. Eve yeni yıkanmış ve nemli bir halı iyice kurutulmadan serilirse, bu toksinler havaya kalkabilir ve astımlı insanlarda astım atağını tetikleyerek, ciddi bir astım nöbetine sebep olabilir. Bazı duyarlı kişilerde ise aylarca süren öksürük nöbetlerine neden olabilir. Bu sebeple halılar hijyen ve kalite standartlarına uygun olarak yıkanmalıdır.

Bu İnternet Sitesinin Web Tasarım, Yazılım ve Google Çalışmaları Elazığ PERS Web Tasarım Tarafından Yapılmaktadır.