Çocuğunuzun Ev Tozu Alerjisi Varsa Dikkat

Çocuğunuzun Ev Tozu Alerjisi Varsa Dikkat
Hakkımızda

Çocuğunuzun Ev Tozu Alerjisi Varsa Dikkat

Günümüzde en sık rastlanan alerji tipi ev tozu alerjisidir. Ev tozu alerjisi, çoğunlukla alerjik nezleye, astım bronşite neden olur. Tedavide ana hedef, hastanın çevresindeki ev tozu akar miktarını en aza indirmektir. Bu yönde alabileceğiniz bir dizi önlem var. Bu önlemlerin içinde en önemlisi halıların düzenli olarak yıkanması. Çünkü ister sentetik, ister yün olsun halılar, ev tozu akarları için yaşam alanı oluşturur.

Halıları yerde sadece elektrik süpürgesiyle yıkamak, alerjinin uzaklaştırılmasına fayda sağlamadığı gibi bir de halıyı nemlendirerek akarların daha fazla yaşamasına neden olur. Bunun için halılarınızın ev tozu akarlarından tam arınma sağlayacak tam otomatik makinelerde yıkanması ve ardından neminden arındırılacak şekilde kurutulması lazımdır.

Ev Tozu Akarına Alerjisi Olan Çocuklara Sağlık Önerileri • Evinizdeki halılar ince örgü kilimler tarzında olmalı ve sık sık yıkatılmalıdır. • Ev ortamının nem dengesi ayarlanmalı ve rutubetten uzak durulmalıdır. • Ev içinde kesinlikle sigara içilmemelidir.

Bu İnternet Sitesinin Web Tasarım, Yazılım ve Google Çalışmaları Elazığ PERS Web Tasarım Tarafından Yapılmaktadır.